כרובית לזכרו של איתמר ז"ל


600 פשטידות לנזקקים!

בימים אלו נשלחו כ600 פשטידות ממותגות בברכה לחג והקדשה לעילוי נשמתו של איתמר אלחרר ז"ל למאות קשישים ונזקקים ברחבי המדינה. את הפשטידות הכינו תושבי ותושבות המועצה מכלל היישובים שלוקחים חלק, גם  השנה, במיזם המרגש "פרויקט כרובית" .

מה זה פרויקט כרובית? מדובר במיזם בישול מזון לחגים למשפחות וקשישים שלא יכולים לבשל לעצמם. את המיזם התחילה רופאה בשם ד"ר רוית בללי בשנת 2007 כשהיתה סטודנטית לרפואה. רוית הבחינה שהרבה מאד קשישים מגיעים למחלקות המיון בבתי החולים דווקא לפני החגים. הסבירו לה שיש רבים מהם שמחפשים מקום להיות בו במהלך החג כדי לאכול בו ארוחה חמה. רוית החליטה לקחת על עצמה להכין ארוחות לחג השבועות שהיה באותה העת וגייסה כמה חברים ויחד בישלו ל 6 משפחות את חג השבועות. חלק מהמשפחות הכינו פשטידת כרובית ומכאן השם למיזם: פרויקט כרובית. מהפרויקט היפה גדל עם השנים והפך למפעל ארצי ענק. בכל אחד מהחגים פסח, שבועות וראש השנה מכינים המתנדבים מנה חמה מסוימת- עוף, פשטידה, עוגה וכד שנארזים ונשלחים למשפחות נזקקות. 

כבר כמה שנים שמיזם כרובית מתקיים גם בנחל שורק וכל שנה מצטרפים עוד ועוד מתנדבים מכלל יישובי המועצה כאשר מניה לוין ומירי סבן מנצחות על המקהלה ומרכזות, יחד עם נוער יד בנימין, את כלל המשלוחים. מדי שנה הפרויקט מוקדש לרפואתו או עילוי נשמתו של תושב המועצה. השנה הוחלט כי הפרויקט יוקדש לעילוי נשמתו של איתמר אלחרר ז"ל והפשטידה שהתבקשו המתנדבים להכין היא הפשטידה האהובה על איתמר ז"ל. מדבקות חגיגיות המברכות את מקבלי המשלוח ומציינות את ההנצחה הודבקו על המשלוחים ואנו מקווים שבזכות העשיה המדהימה של תושבי המועצה עוד משפחה תהנה גם החג מארוחה חמה. \

תודה רבה לכל המתנדבים וחג שבועות שמח.