בשורות בנושא תשתיות- אירוח השר כץ


מוכנים לבשורות טובות?

השבוע התקיימה במועצה פגישה חשובה ומשמעותית עם שר האנרגיה והתשתיות ישראל כ"ץ, צוותי משרדו ובכירים בתחום בינהם: קובי בליטשטיין מנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות, רון אייפר ראש חטיבה אנרגיה מקיימת, חן בר יוסף ראש מינהל אוצרות הטבע ומינהל הדלק, עמי פינקלשטיין ראש אגף רישוי מקרקעין- רשות הגז, רביע אגבאריה ראש אגף רשות המים, איתי גוטליק ראש אגף מאקרו רשות החשמל, מאיר שפיגלר מנכל חברת חשמל ישראל, אברהם אהרוני מנהל מרכז ביצוע חברת חשמל ויועצי משרדם.

הפגישה התנהלה ברוח טובה וחיובית ומחמאות רבות הן לראש המועצה הקודם אלי אסקוזידו על הנחת תשתיות טובות והן לראש המועצ ההנוכחי שי רייכנר ולצוותי המועצה על הפיתוח והתכנון הצפויים וההערכות המוקדמת לכך. בשיחה עלו נושאים רבים וחשובים הקשורים לפיתוח תחומי החשמל, גז טבעי, ביוב ועוד ויצאנו משם גם עם כמה בשורות גדולות ומשמעותיות:

בתחום החשמל- קיבלנו התחייבות להמשך שדרוג משמעותי של תשתיות החשמל הכולל בין הייתר הטמנת קווים בכל יישובי המועצה! (בשורה שאני יודע שרבים מכם חיכו לה) כמו כן הוגדלו המכסות להספקת חשמל סולארי לבתים ולשטחי חקלאות ותקודם הנחה משמעותית להנחת קולטים סואלרים בשטח א' חקלאי. אנו מזמינים את כולכם להגיש , החל מ15/9, בקשות להנחת קולטים סולארים שתספק לכם אנרגיה נקיה וירוקה ששווה לכם גם כסף.

שדרוג הביוב- נושא הביוב בכלל והרחבת המט"ש בפרט נדונו אף הם בישיבה ואנו לקראת ישיבה נוספת שתקדם את הנושא.

גז טבעי- כזכור אנו לקראת הרחבת המועצה והוסכם כי כל השכונה החדשה, תתוכנן כך שתהיה מחוברת כולה לגז טבעי. כמו כן ינתנו מענקים וסיוע לחקלאים שיחברו את החממות והלולים שלהם לגז טבעי.

אנו רוצים להודות מאוד לשר ולכל צוות משרדו על המפגש החשוב וההתנהלות העניינית של כל הנוגעים בדבר. הרגשנו את הרצון לעזור ולקדם ואנו בטוחים ששיתוף הפעולה ביננו יביא לנו בהקדם תוצאות מבורכות