סיפור שמתחיל באופנוע


סיפור מרגש שקרה ממש אצלנו.

לפני כמה שבועות יצאו חיילי גדוד 7086 המתארחים במושב בני ראם לפעילות בתוך עזה. במהלך הפעילות ראו אופנוע שטח ושמו לב שיש עליו שאריות קטנות של לוחית זיהוי צהובה. יש הבינו שכנראה מדובר באופנוע שנגנב מהעוטף ולקחו אותו איתם לאחר שוידאו שאינו ממולכד.

את האופנוע הביאו איתם למושב בני ראם למחסנים של דני וינברגר המשמשים להם בתקופה זאת כמחסני אפסנאות.

הם יצרו קשר עם רתם הקבט והחלו לחפש יחד איתו את הבעלים של האופנוע- כאשר החשש הגדול הוא שהבעלים אינו בין החיים. לשמחתנו הבעלים נמצא שמו אבישי והאופנוע שייך לבתו דביר, בחורה צעירה שרק השתחררה מהצבא ורכשה אותו חודש לפני מכספי החסכונות אותן צברה. דביר ואביה אבישי התרגשו מאוד ממציאת האופנוע שמסתבר היה בין הדברים הבודדים שנותרו מביתם- שנשרף לחלוטין ולא נותר ממנו כמעט כלום.

ברגע שיכלו הגיע אבישי למושב להחזיר לבתו את האופנוע, שאומנם שרד אך חייב תיקון רציני, ופגש את צוות החילוץ- רותם מגולני ורתם הקבט וסיפר להם את סיפור משפחתם המטורף וההצלה הנסית של אשתו אשר הוחזקה כבת ערובה אצל מחבלי חמאס שתפסו אותה והשתמשו בה בשבת השחורה כמגן חי בחילופי הירי מול צה"ל כשלבסוף, ובנס גדול היא שוחררה לרגע והצליחה להמלט. כל זה בזמן שהוא עצמו שהה בממד הבית שעלה באש וניסה לשרוד בשריפה ובעשן. כנראה שמציאת האופנוע וההתעסקות איתו הרחיקה את המחבלים מחלון הממד ואפשרה לו לשרוד ולברוח מהבית הבוער.

הסיפור הקטן והמטורף הזה מגלם בתוכו כל כך הרבה- את הסכנה וסיפורי האימה של 7/10 , את ההתנהלות האנושית והיפה של חיילי צה"ל בכלל וגדוד 7086 האלופים בפרט וגם את הסיוע של התושבים- כמשפחת וינברגר שאפילו את מחסניהם גייסו לטובת החיילים והמלחמה.

ממשיך להתפלל למען החטופים והפצועים

 

וסיפורו של אבישי