חפש
פניה למוקד המועצה


פניה לראש המועצה - אלי אסקוזידו
iso

חפץ חיים

קיבוץ חפץ חיים
ע"ש ר' ישראל מאיר הכהן זצ"ל מראדין

מזכירות הקיבוץ טל':08/8593901 שלוחה 7 פקס:08/8593998

הקיבוץ נוסד בשנת 1944. משתייך לתנועת פועלי אגודת ישראל. הקיבוץ מונה כ-631 תושבים. גדול הוא ערך השליחות ההיסטורית אותה מילא קיבוץ ביישובה של ארץ ישראל. חפץ חיים כקיבוץ יצר דמות חדשה ומקורית של עובד אדמה עברי. חברי הקיבוץ היו לראשונים בהתיישבות החרדית, ולמחדשי קיום המצוות התלויות בארץ בתקופתנו.
קיבוץ חפץ חיים הינו קיבוץ מופרט.

"פאלס" - מפעל העוסק בעיקר בייצור מגבונים לחים לתינוקות, טואלטיקה ומוצרי נישה. טל' המפעל:08/8593800 
תשלובת הלול - מערכת אינטרגרטיבית של לולי רבייה, מדגרה ובתי אימון לפרגיות. טל' משרד מרכזי: 08/8593955
רפת חלב המפיקה כ- 10 מיליון ליטר חלב בשנה. גידולי שדה - בעיקר מספוא לתחמיץ, פפריקה, חימצה וחמניות.
תשלובת מפעלי התיירות 
מלון כפרי "ציפורי בכפר" - המונה 80 חדרים בשני סיווגים חדרים כפריים ברמה של 3 כוכבים וחדרים ברמה של 4 כוכבים. המלון מבוקש מאוד בקרב הציבור הדתי והחרדי מכמה טעמים: מיקומו הגיאוגרפי, כל החדרים צמודי קרקע ולכל חדר יציאה למרחבי דשא גדולים, דבר המאפשר לילדים לשחק באין חשש. רמת הכשרות במלון גבוהה מאוד ומתאימה לציבור הדתי כמעט לכל גווניו. הנופשים בתקופה שבין פסח לראש השנה נהנים מאפשרות כניסה חינם לפארק המים, היחיד בארץ לציבור הדתי-חרדי. טל' להזמנות: 08/8593776, 8593799
חדש!! במלון הכפרי "חפץ חיים"
ניתן לערוך אירועים במקום מ50 עד 700 איש
כולל קייטרינג ברמה ע"י שף מקצועי לאניני טעם.
ניתן להזמין אוכל מוכן לשבתות, חגים ואירועים (מינימום הזמנה 30 מנות).
הכשר: בד"צ מהדרין הרב רובין שליט"א.
פארק מים חפץ חיים היחיד בארץ המיועד לציבור הדתי-חרדי. הרחצה בפארק נפרדת לגברים ולנשים. הפארק משתרע על שטח של כ- 70 דונם ומחולק לשלושה חלקים: פארק מים הכולל מגלשות לילדים ומגלשות למבוגרים, בריכת גלים, בריכה חצי אולימפית, בריכת פעוטות ומסלול אבובים. בצמוד נמצא הספארי על שטח של כ- 25 דונם, הכולל עשרות סוגים של בעלי חיים שונים. אגם שיט גדול עם סירות משוטים ופדאלים, מסיים את החוויה. מחיר הכניסה לפארק שווה לכל נפש, בהתחשב במספר הילדים בציבור הדתי. טל': 08/8593939
לילות קסומים גן אירועים לציבור הרחב. מקורה ומחומם בחורף ופתוח בקיץ. בחורף ניתן לערוך אירועים ל- 700 איש ובקיץ לאלף. התפריט במקום מגוון ועשיר וכשר למהדרין.
החווה של חוה בניהול חוה זליגר. מפגש ישיר ובלתי אמצעי עם מגוון אדיר של בעלי חיים, מדשאות ענק, פעילויות מהנות ומרחבים. מותאם לביקורי גנים, כיתות, קייטנות ,קבוצות ומשפחות. לבחירתכם מגוון הפעלות: שביל חלב העיזים, חדר זוחלים, חדר ליטוף, סיור ממונע, בעלי כנף, הכסות, קרניים ועוד. טלפון: 08/8593842, 054-6567025
חינוך
"חנוך לנער על-פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה"
בקיבוץ מערכת חינוך ענפה לילדי הגיל הרך והגנים וכן מהחטיבה ועד התיכון לבנות:
• אולפנת "צביה" לבנות שש-שנתית בראשות של הרב דוד הורוביץ טלפון:08/8593922.
•מדרשה ללימוד מצוות התלויות בארץ בניהול יואב אברג'יל טל':08/8593936

הגיל הרך
מנהלת יפעת ועקנין טלפון 08/8593914
• בית תינוקות תאנה – 3 חודשים עד שנה
•פעוטון זית – שנה עד שנתיים
• גנון גפן – שנתיים עד שלוש

אנו מאמינים שהשנים הראשונות של הילד הן החשובות ביותר להתפתחות הקשר הראשוני שלו עם העולם וליצירת היכרות חיובית עם הסביבה שלו. אנו שואפים לפתח בכל ילד דימוי עצמי חיובי, מוכנות ללמידה תוך שאיבת הערכים היהודיים באווירה נינוחה ויציבה.
הצוות החינוכי - עבודת המחנך משמעותית מאד כגורם מעצב בחיי הפעוט והילד.על מנת לתת תשומת לב אישית לכל ילד, אנו מקפידים על צוות גדול לכל קבוצת ילדים.הצוות החינוכי כולל: גננות, מטפלות מוסמכות, כוחות עזר,מדריכה פדגוגית ופסיכולוג.
בטיולים אנו נעזרים רבות בענפי השירות של הקיבוץ, החל מהמטבח המבשל עבורנו, דרך הנגריה, החצרנות, החקלאות ועוד  לטיולים היומיים מאפשרים למידה חווייתית תוך מפגש אישי עם בעלי מלאכה ואנשי הקהילה, וכן עם החי והצומח המשתנים עפ"י עונות השנה, במפגש בלתי אמצעי.האווירה העוטפת את הילד עוזרת לו להתוודע לפעילות הנקשרות לחגים ומועדים בקהילה דתית.
בחצרות תוכלו לראות חפצים ומתקנים האופייניים רק לקיבוץ. "חצר הגרוטאות", כפי שאנו קוראים לה אינה מזבלה, אלא יישום של תפיסה חינוכית המפגישה את הילד עם החומרים הבסיסיים והשימושיים ביותר ומאפשרת לשחק ולהתנסות ולדמיין, לפתח את היצירתיות ולפרוק את היצריות.
חוגי העשרה הילדים במסגרת שלנו נהנים מחוגי העשרה המותאמים לגילאים השונים, כמו:תנועה,ריתמיקה,מפגש עם בעלי-חיים,נוע-דע וכד'
שעות הפעילות: לנוחות ההורים והילדים הפעילות מתקיימת רוב ימות השנה (כולל ערבי חגים וחופשות וללא שביתות ועיצומים) בין השעות 7:30 בבוקר ועד 16:00 אחה"צ.
עוד על החינוך בחפץ חיים קרא בדפי שורק עיתון המועצה.

תחנה מטאורולוגית
בניהול מאיר וייל
גם מזג האוויר מתמחשב-בשעה טובה זכינו וגם אצלנו ישנה תחנה מטאורולוגית ממוחשבת שנבנתה בחפץ חיים, בשיתוף פעולה בין השירות המטאורולוגי, המשרד לאיכות הסביבה והמועצה.
התחנה החדשה חוסכת את הרישום הידני ואת שליחתו לשירות המטאורולוגי. כרגע, הדיווח נעשה דרך רשת מירס ומבוצע רק בשעות הערב, כאשר מגיע חשמל מתאורת הכבישים הסמוכה. זאת, על אף שהמחשב קולט נתונים במשך כל היום. בקרוב, יתקינו מצבר ומטען שיאפשרו להעביר נתונים בכל שעות היממה.
התחנה החדשה ממוקמת ליד אולם השמחות "לילות קסומים".

המועצה האזורית נחל שורק ד.נ. עמק שורק יד בנימין 76812  טלפון: 08-8634222  
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות למ.א. נחל שורק