חפש
פניה למוקד המועצה


פניה לראש המועצה - אלי אסקוזידו
iso

עובדי המועצה ביום סיור וגיבוש לימודי ברמת נגב

יום שלישי, ט' שבט, 19/1/2016

חשיבות הגיבוש לעובדים בארגון ידועה וחשובה. הארגון דומה במבנהו ובדרך פעולתו לאדם, הארגון הוא קודם כל ומעל לכל אוסף של בני אדם רציונאליים.

במועצה אזורית נחל שורק, נעשתה מחשבה מעמיקה לאן לקחת את העובדים לסיור לימודי. האג'נדה של ראש המועצה היא שעל ידי גיבוש דרך לימוד משותף קל להפוך את העובדים לנותני שרותים לתושב טובים יותר. היעד שהוחלט הוא אזור רמת הנגב, התכנית תוכננה בקפידה על ידי קב''ט המועצה נפתלי שושן וכללה בתחילה אירוח בדואי בחאן השיירות בנגב. התחלנו את הסיור בארוחת בוקר עשירה, לאחר מכן שמענו טיפים לאירוח מפי בכיר בעדה הבדואית על תרבות, מסורת ומנהגים תחת קפה מקורי ובקלאווה.  היה מעניין לשמוע על ההנהגות המכבדות והמכניסות אורחים של העדה הבדואית. לאחר מכן, עלינו על גמלים ורכבנו במדבר. 

משם המשכנו לעין עבדת שבהר הנגב - שמורת טבע לאומית שמרהיב לראות איך המים עצבו בה תופעות נוף מרשימות - ערוצי נחלים עמוקים, נקיקים בסלע, מערות ונקרות. יצאנו למסלול רגלי שכלל הדרכה מהמדריכה הילה. חזרנו לחאן השיירות לארוחת צהריים ומשם המשכנו למרכז המחקר והפיתוח של רמת הנגב שנוסד על ידי יואל דה מלאך ז''ל. במו''פ רמת נגב הסבירו לנו איך עושים חקלאות בתנאי מדבר ועל אפשרויות גידול חקלאי במים מליחים, פיתוח זני גידול חדשים והשגת יבולים איכותיים ביותר. 

ראש המועצה, אלי אסקוזידו התייחס בדבריו לרוח השיתוף והלימוד שנאמרה לעיל כרציונאל לקיום ימי סיור מעין אלו והביע את הערכתו לעובדים שהגיעו לסיור. 

 

 
המועצה האזורית נחל שורק ד.נ. עמק שורק יד בנימין 76812  טלפון: 08-8634222  
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות למ.א. נחל שורק