חפש
פניה למוקד המועצה


פניה לראש המועצה - אלי אסקוזידו
iso

"והחוט המשולש לא במהרה יינתק"- גן זיכרון תיירותי

רביעי ג' אדר, 1 במרץ 2017

 "והחוט המשולש לא במהרה יינתק" נאמר בקהלת על שלשה חוטים שכוחם יפה רק כשהם מחוברים זה בזה.

מועצה אזורית נחל שורק הקימה גן זיכרון תיירותי במושב יסודות לזכרן של 3 נערות ניצולות שואה.

במועצה אזורית נחל שורק הפועלת רבות בהובלתו של ראש המועצה- אלי אסקוזידו להנצחת זכרם של ניצולי השואה נתנו השבוע לפסוק הזה ביטוי מוחשי כאשר לזכרן של שלש נערות ניצולות שואה הקימה המועצה גן זיכרון תיירותי.

שלש הנערות - חברות מושב יסודות נספו בשריפה שפרצה לפני 63 שנה בצריף המטבח של המושב בזמן שבישלו. אש הוצתה בשמלה אחת והאיש שנזעק לכבות לקח דלי מלא נוזלים ושפך בבהילות על האש, הנוזלים התגלו כנפט שהפך את האש המקומית למלכודת מוות.

שלש הנערות - ציפורה רנרט, רבקה טנצר ושרה יוסקוביץ זכרונן לברכה, ששרדו את השואה נספו בייסורים. לשתי הנערות – ציפורה ורבקה נותרו קרובים כלשהם אך שרה יוסקוביץ' נפטרה בודדה ויחידה לגמרי מכל משפחתה.

ראש המועצה – אלי אסקוזידו, עובדי המועצה וחברי המושב התכנסו השבוע בגן הזיכרון הצנוע – פינת חמד למנוחה והתכנסות לציון זכרן של שלוש הנשים במועצה למען משפחות המושב ומטיילים באיזור. ראש המועצה מקדם יוזמות רבות להנצחת סיפורם של ניצולי השואה, ביניהם פרויקט תיעוד 19 ספרים על ניצולי שואה שהתגוררו במועצה לאחר שהתנערו מהאפר. "כל אחת מהן ושלושתן יחד מסמלות בעיני את חשיבות פרויקט ההנצחה של ניצולי השואה – פרויקט מרגש ועוצמתי ובזכות התודעה על הנשים הן לא תישכחנה מלב". חברת המושב שריתה מנדל שקרויה על שם שרה יוסקוביץ' אמרה:"אני נושאת אותה באופן מתמיד ולעיתים חושבת בצער על השבט הגדול שיכול היה להיבנות ממנה – כמו לחברותיה בנות גילה במושב יסודות – ילדים, נכדים ונינים".

מיקום המועדון במושב יסודות הוא במרכז המושב מאחורי מועדון "בית חנה".
המועצה האזורית נחל שורק ד.נ. עמק שורק יד בנימין 76812  טלפון: 08-8634222  
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות למ.א. נחל שורק