חפש
פניה למוקד המועצה


פניה לראש המועצה - אלי אסקוזידו
iso

עקב הפריצות באזורנו - יש להגביר עירנות

רביעי ג' אדר, 1 במרץ 2017

לתושבים שלום,

מידי חודש אפרסם לכם את אירועי הפע"ר {פעילות עבירות רכוש} ביישובי המועצה. בחודש זה היו 10 אירועים לעומת 8 אירועים בלבד בחודש פברואר אשתקד . הסבר אפשרי לעליה הוא מבצע משטרתי רחב היקף שנערך במועצה אזורית גזר במהלך חודש זה. במסגרת המבצע היתה נוכחות גדולה יותר של כוחות משטרה בשטחי מועצה אזורית גזר, דבר שדחף ככל הנראה את חוליות הפורצים לכיוון שלנו. מתחילת השנה אנו עומדים על אותה כמות אירועים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כל האירועים בחודש האחרון התרחשו בעיקר ביישובים גני טל  ויסודות ולשם גם מופנה עיקר המאמץ של כוחות המשטרה העובדים באזור.

להלן פירוט האירועים מתחילת השנה עד עתה:

ישוב/אירוע

פריצה לבית

גניבת רכב

פריצה לרכב

פריצה לעסק

סה"כ

שינוי לעומת התקופה המקבילה אשתקד

יד בנימין

1

 

 

 

1

75%-

יסודות

 

 

 

3 {ביה"ס}

3

300%

נצר חזני

1

 

4

 

5

500%-

בית חלקיה

 

 

 

 

0

300%-

בני ראם

 

 1 {אולמי נסיה}

1{אולמי נסיה}

 

2

0%

חפץ חיים

 

 

 

1 {מכולת}

1

83%-

גני טל

 

3

 

2

5

300%

סה"כ

2

4

5

6

17

0

 אני מזכיר את העקרונות הבסיסיים לשמירה על הרכוש ולהקטנת הסיכון לפריצה לביתכם – נעילת כל פתחי הבית, הפעלת אזעקה, התקנת פינים בחלונות, כיבוי תאורה פנימית והדלקת תאורה חיצונית והסתרת חפצים יקרי ערך. זכרו – רק ערנות ומודעות שלכם, התושבים, תוכל להוריד את גרף הפשיעה ולמנוע את האירוע הבא. השתמשו בתבונה באמצעי ההגנה הקיימים בביתכם ואם לא קיימים כאלה – אנא התקינו בהקדם, אשמח לתת יעוץ ראשוני לגבי אמצעי ההגנה המתאימים לכם.

הגבירו ערנות ושימו לב לאנשים חשודים המסתובבים בישובים ודווחו מיד למוקד 100 על כל רכב או אדם חשוד.

השתתפות התושבים במאמץ:

במהלך החודשים האחרונים הוקמו קבוצות ווטסאפ העוסקות בתחום הביטחון בכלל יישובי המועצה, וכיום יש בישובים כוח זמין הפועל באירועים שונים. מתוך אותן קבוצות הגיעו לאחרונה מספר תושבים להתגייס למערך המתנדב של מג"ב בישובים, ואני קורא לכל מי שרוצה לתרום לביטחון האישי ביישובי המועצה – בואו והצטרפו אלינו.

כמובן שעליכם לזכור כי במסגרת קבוצות הביטחון המקומיות עליכם להישמע להוראות החוק ולא לקחת אותו לידיים. המדינה בכלל והמשטרה בפרט לא מגבות אזרחים הפועלים בניגוד לחוק, ולכן הימנעו משימוש בנשק קר או חם במהלך הפעילות שלכם בישובים. המקום היחיד שמעניק לכם סמכויות, ביטוח וגב משפטי הוא משטרת ישראל

הגבירו ערנות ושימו לב לאנשים חשודים המסתובבים בישובים ודווחו מיד למוקד 100 על כל רכב או אדם חשוד

בברכה,

דוד שמש 
מפקד מרחב השיטור הקהילתי
מועצה אזורית נחל שורקהמועצה האזורית נחל שורק ד.נ. עמק שורק יד בנימין 76812  טלפון: 08-8634222  
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות למ.א. נחל שורק