חפש
פניה למוקד המועצה


פניה לראש המועצה - אלי אסקוזידו
iso

הילולת רבי אלימלך מליז'נסק - נוסח נחל שורק

שני כב' אדר, 20 במרץ 2017

"אדרבא תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברינו ולא חסרונם"

אתמול חל יום השנה לפטירתו של רבי אלימלך מליז'נסק, ממנהיגי תנועת החסידות. החבורה הקטנה שלו ושל חבריו הנהיגה מהפכה שלמה בעם היהודי, לא בקלפי, אלא דרך הלב - מהפכה של שמחה. תנועת החסידות הביאה אור וחום למיליונים, מאז ועד היום. התפילה המפורסמת ביותר של רבי אלימלך מליז'נסק היא "אדרבא, תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברינו". זו תפילה שנראה את הטוב שיש בזולת ולא את הרע שיש בו. אבל כדאי לקרוא את התפילה במלואה, או לפחות להוסיף עוד כמה משפטים לטקסט המוכר. אז הנה, זה המצע של המנהיג שנפטר היום לפני 230 שנה, אבל משפיע עד עתה:
"וְתִשְׁמְרֵנוּ מִן הַפְּנִיּוֹת וְהַגֵּאוּת וּמִן הַכַּעַס וְהַקַּפְּדָנוּת וְהָעַצְבוּת וְהָרְכִילוּת וּשְׁאָר מִדּוֹת רָעוֹת, וּמִכָּל דָּבָר הַמַּפְסִיד עֲבוֹדָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה וְהַטְּהוֹרָה הַחֲבִיבָה עָלֵינוּ... וְתַצִּילֵנוּ מִקִּנְאַת אִישׁ מֵרֵעֵהוּ וְלֹא יַעֲלֶה קִנְאַת אָדָם עַל לִבֵּנוּ וְלֹא קִנְאָתֵנוּ עַל אֲחֵרִים. אַדְּרַבָּה, תֵּן בְּלִבֵּנוּ שֶׁנִּרְאֶה כָּל אֶחָד מַעֲלַת חֲבֵרֵינוּ וְלֹא חֶסְרוֹנָם, וְשֶׁנְּדַבֵּר כָּל אֶחָד אֶת חֲבֵרוֹ בַּדֶּרֶךְ הַיָּשָׁר וְהָרָצוּי לְפָנֶיךָ, וְאַל יַעֲלֶה שׁוּם שִׂנְאָה מֵאֶחָד עַל חֲבֵרוֹ חָלִילָה. וּתְחַזֵּק הִתְקַשְּׁרוּתֵנוּ בְּאַהֲבָה אֵלֶיךָ, כַּאֲשֶׁר גָּלוּי וְיָדוּעַ לְפָנֶיךָ, שֶׁיְּהֵא הַכֹּל נַחַת רוּחַ אֵלֶיךָ, וְזֶה עִקַּר כַּוָּנָתֵנוּ. וְאִם אֵין לָנוּ שֵׂכֶל לְכַוֵּן אֶת לְבָבֵנוּ אֵלֶיךָ, אַתָּה תְלַמְּדֵנוּ אֲשֶׁר נֵדַע בֶּאֱמֶת כַּוָּנַת רְצוֹנְךָ הַטּוֹב".
אמן.
לכבוד המאורע התקיימה הילולה לצדיק רבי אלימלך מליז'נסק בהשתתפות תושבי המועצה ואורחים מכל הארץ במדרשת "דרך המלך". סך הכל כיבדו את האירוע כ-800 גברים ונשים.
ראש המועצה - אלי אסקוזידו נשא דברי ברכה באירוע. הערב הופק על ידי "מדרשת דרך המלך" שתחת מוסדות "תורת החיים". 

 
המועצה האזורית נחל שורק ד.נ. עמק שורק יד בנימין 76812  טלפון: 08-8634222  
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות למ.א. נחל שורק