חפש
פניה למוקד המועצה


פניה לראש המועצה - אלי אסקוזידו
iso

על אמונה, אומנה ואומנות - משפחת ברלין בהופעה מרגשת

רביעי כד' אדר, 22 במרץ 2017

מופע משפחתי ומרגש התקיים השבוע - משפחת ברלין מאלון שבות הגיעה לרגש את תושבי נחל שורק בהיכל התרבות יד בנימין.

משפחת ברלין הידועה - האב מוסא – מוסיקאי ונגן קלרינט ואביה של אודליה ברלין אמצו יחד עם ששת ילדיהם 2 ילדי אומנה. בגיל 57 קיבלו על עצמם לאמץ את אורה - תינוקת עם תסמונת דאון שננטשה בבית החולים ושנה לאחר מכן אימצו את חננאל - תינוק עם תסמונת דאון שננטש גם הוא בבית החולים.  את אורה וחננאל גדלו בהמון אהבה, חום ומסירות תוך התמודדויות לא פשוטות של החיים במופע השזור כולו במוסיקה כמו בחיים שלהם. 

בהופעה ספונטנית  אודהליה  בתם המוסיקאית המוכרת מערבי נשים מדברת ומספרת לכל אורכו של הערב חוויות מהבית והמשפחה,  מוסא, אודליה ואח נוסף מנגנים ותוך כדי הסיפורים עולים הילדים המאומצים.

נקודת השיא בערב התקיימה כאשר אם המשפה עלתה לבמה והקהל נעמד ובמחיאות כף רועמות קיבל את פניה. "אם היו אומרים לאמא שלי לאמץ ילד עם צרכים מיוחדים הייתה מסכימה אבל לעלות על במה זו ולדבר – לא ולא" אמרה הבת אודהליה על אמה.

הילדים שרו, רקדו וסיפרו - והבמה הייתה שלהם.

הערב המרגש הוקדש לטובת "בית לחיים" – בית לנערות עם מוגבלות ביד בנימין העוברות התמודדות יומיומית עם תפקוד וחינוך לעצמאות. התמזל מזלן ותושבי המועצה לוקחים חלק משמעותי בשילובן במקום בהובלתו של ראש המועצה - אלי אסקוזידו שתמך רבות בהקמתו של הבית. "זכות גדולה עבורי להיות ראש מועצה לתושבים עם לב חם ורצון להיות טובים יותר".

ההופעה המדהימה והמטלטלת לא הותירה עין אחת יבשה. בסיום הערב ברך המרא דאתרא של יד בנימין - הרב יגאל הדאיה שריגש בדבריו מאוד.

תודה לכל השותפים לערב זה – תושבי יד בנימין, נציגי בתי הכנסת, רכזת תחום "תרבות יהודית" במתנ''ס נחל שורק רותי בראון והתורמים הרבים
המועצה האזורית נחל שורק ד.נ. עמק שורק יד בנימין 76812  טלפון: 08-8634222  
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות למ.א. נחל שורק