חפש
פניה למוקד המועצה


פניה לראש המועצה - אלי אסקוזידו
iso

עוברות לעשייתו של חסד - אות החמ''ד והחסד לאולפנת צביה

שני כט' אדר, 27 במרץ 2017

אות חמ''ד וחסד  ניתן לאולפנת חפץ חיים של רשת "צביה" בשבוע החמ''ד שנה שניה במועצה אזורית נחל שורק ברציפות!

 אולפנת חפץ חיים של רשת ''צביה'' המונה 550 תלמידות קיבלה בשבוע שעבר את האות המכובד חמ''ד וחסד לשנת תשע''ז על טיפוח מתמיד של חסד באולפנא.

האולפנא היא המוסד החינוכי היחיד שקיבל את האות מבין כל מוסדות החינוך של מחוז מנח''י (מנהל חינוך התיישבותי) בקטגוריית בתי הספר העל יסודיים.

מידת החסד מקבלת ביטוי ומשמעות רבה בחזון הבית ספרי ובכל עשייה באולפנא. רק לא מזמן לפני פורים ארחה האולפנא כ-20 בנות מעמותת "חברים לרפואה". תלמידות האולפנא יוצאות פעם בחודש להתנדב במיזם "חץ קדימה" ומתנדבות בגני המועצה ובמוסדות קרובים תוך העברת פעילויות "יום חסד" חוויתיות. לקראת החגים מתקיימת פעילות יציאה לבתי קשישים, לבתי אבות ולגנים לפעילויות המכניסות לאווירת החג. כמו כן, הבנות מתארגנות לעזרה בעבודת קטיף ומארגנות שוק פורים.

ראש מועצה אזורית נחל שורק אלי אסקוזידו על הזכייה "נפלה בחלקי הזכות להיות שותף במועצה עם נוער ותושבים אשר כל כולם עשיה וחסד".

 

 

 

 

אולפנת צביה חפץ חיים זכתה להיות חלק מנבחרת 24 מוסדות החינוך של החמ"ד המצטיינים בפעילות חסד בשנת תשע"ז. "באולפנת חמ"ד צביה חפץ חיים מטפחים את נושא "עולם חסד יבנה" המקבל ביטוי בחזון הבית ספרי ובכל עשייה ועשייה.."

"לאולפנא מספר פעילויות חסד ייחודיות-

מחנה חורף - "חברים לרפואה"- במסגרת זו מגיעות לאולפנא ל-3 ימים כעשרים בנות מעמותת "חברים לרפואה" שהנן בעלות מוגבלויות, ומקיימים עמן פעילויות באולפנא ומחוצה לה. 

"חץ קדימה"- פעם בחודש יוצאות בנות מהחטיבה להתנדב בכל פעם במקום אחר.

"יום חסד"- כל התלמידות יוצאות להתנדבות בגני המועצה ובמוסדות קרובים ומעבירות פעילויות חוייתיות.

לקראת החגים נעשות פעילויות של יציאה לבתי קשישים, לבתי אבות ולגנים לפעילויות המכניסות לאוירת החג כמו כן הבנות מתארגנות לעזרה בעבודת קטיף ומארגנות שוק פורים."

טקס הענקת הפרס התקיים בירושלים ביום שלישי כג' באדר, במסגרת אירועי שבוע החמ"ד, בברכת שר החינוך ובמעמד ראש מינהל החמ"ד הרב ד''ר אברהם ליפשיץ, ופיקוח משרד החינוך.
המועצה האזורית נחל שורק ד.נ. עמק שורק יד בנימין 76812  טלפון: 08-8634222  
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות למ.א. נחל שורק