חפש
פניה למוקד המועצה


פניה לראש המועצה - אלי אסקוזידו
iso

ל''ג בעומר - כל מה שחשוב שתדעו

חמישי טו' אייר, 11 במאי 2017

לג בעומר - כל מה שחשוב שתדעו

עשה ואל תעשה לקראת ל''ג בעומר

מה מותר להשליך למדורה?

קרשים ללא מסמרים שעלולים להיפצע מהם.

מה אסור להשליך? חומרי פלסטיק, ניילונים, תחליפי עץ כמו מלמין, פורמייקה ו-mdf הפולטים חומרים מסרטנים בעת שריפתם. אין להשליך למדורה עצים הצבועים בלכה, זכוכיות ואבנים העלולים להתנפץ בעת שריפתם ולהוות סכנה לחוגגים!

איפה ממקמים את המדורה? בשטח נקי מקוצים ומעשבים ובמרחק ביטחון סביר ממבנים וממתקנים. לא מבעירים מדורה מתחת לקווי חשמל וטלפון או בקרבת עצים, שיחים ומתקני דלק. מגדירים גבול בטיחות למדורה מאבנים על מנת לסמן את הקו שאותו לא עוברים.

מה לובשים ומה נועלים?  נועלים נעליים גבוהות ולובשים מכנסיים ארוכים וחולצה מתאימה להגנה על הגוף מפני גיצים וגחלים וכן מעקיצות זוחלים ושרצים הנמשכים אל חום המדורה.

מה אין להביא למדורה בשום אופן? כל חומר דליק ואסור בתכלית האיסור להחזיק בקרבת האש מיכלי דלק ו/או מיכלי גז.

חושבים על הסביבה!  מדליקים מדורה אחת לכולם – זכרו כי הרבה מדורות קטנות ייצרו יותר זיהום אויר ממדורה אחת בינונית. בכל שנה בל''ג בעומר נמדדות בתחנות הניטור של המשרד להגנת הסביבה עליה של פי שלשה בריכוזי החלקיקים העוברים בדרכי הנשימה המגיעות לשיאן לקראת סוף הלילה של ל''ג בעומר.

מה חובה להביא? 2 דליי מים מלאים למקרה של התפשטות שריפה, טלפון נייד שממנו אפשר יהיה להתקשר למכבי אש או אמבולנס בעת הצורך, תיק עזרה ראשונה  . 

אם לא מצליחים להשתלט על התפשטות האש מזעיקים במיידי את מוקד מכבי אש – 102המועצה האזורית נחל שורק ד.נ. עמק שורק יד בנימין 76812  טלפון: 08-8634222  
תיכנות: מיכאל פלוטניצקי עיצוב אתרים : נרינסקי © כל הזכויות שמורות למ.א. נחל שורק