מחלקת  הביטחון פועלת לשמירת הביטחון של תושבי המועצה בשגרה ובאירועים, ביישובים המועצה ,בבתים ובמוסדות הציבוריים. המחלקה מפעילה סיירת ביטחון ומוקד מועצתי 24/7, שמטרתם היא לספק שירותי ביטחון ואבטחה לתושבי המועצה ולמבקריה. סיירת הביטחון מסיירת בגנים ציבוריים, מרכזי התקהלות ובשטחים הפתוחים. ונותנת מענה לאירועים ביטחוניים, בעיות רעש, ונדליזם והפרת הסדר הציבורי.

נוכחותן של סיירת הביטחון מגבירה את תחושת ביטחונם האישי של התושבים, ומהווה יחידת אבטחה השומרת על ביטחון הציבור במועצה.  המחלקה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם יחידת השיטור הקהילתי ומתנדביה.

ביטחון וחירום במוסדות חינוך

במועצה קיימים כ 60 מוסדות חינוך מגילאי 0-18. הביטחון והתנהלות החירום במוסדות החינוך הרבים בעיר מנוהלים ע"י מחלקת הביטחון אשר מפעילה מערך אבטחת מוסדות החינוך הכולל מאבטחים סטטיים וניידים, הנחיית מוסדות החינוך בתחומי הביטחון בקיום אירועים ופעילות חוץ בתחומי המועצה, הכנת מוסדות החינוך לתרחישי חירום שונים וביצוע ביקורות ביטחון ומוכנות לחירום בכול מוסד חינוכי, לרבות תרגול צוותי ותלמידי מוסדות החינוך בתרחישים שונים. המחלקה אחראית גם לקיום ותיאום הדרכות מקצועיות לתלמידים וסגלי הוראה במוסדות החינוך, צהרונים ומועדוניות במועצה בתחומי הביטחון הבטיחות והמוכנות לחירום בנושאים כמו עזרה ראשונה, כיבוי אש, חפצים חשודים ועוד.

בטיחות מוסדות חינוך

במחלקת הביטחון והבטיחות פועלים לשמירה על בטיחות התלמידים והצוות במוסדות החינוך בעיר בין היתר באמצעות ביצוע מבדקי בטיחות שנתיים במוסדות החינוך וביקורות מוכנות מוסדות החינוך לפתיחת שנת לימודים, רכישת ציוד בטיחות עבור כלל מוסדות החינוך, בתי ספר וגני ילדים, ליווי עבודות שיפוץ בהיבטי הבטיחות  וניהול קבלני המשנה לביצוע העבודות, הדרכות בטיחות וביצוע תחקירים לאירועי בטיחות.

בטיחות בדרכים

המטה המקומי לבטיחות בדרכים הוא הגוף המתכנן והמבצע של העבודה העירונית בנושא בטיחות בדרכים, בשיתוף עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים והועדה לבטיחות בדרכים. מטרת המטה המקומי היא לצמצם את תאונות הדרכים ואת מספר הנפגעים בתחום הרשות, על ידי  תכנון, תיאום, ריכוז מהלכים המהווים מרכיבים עיקריים המשפיעים על תחום  הבטיחות בדרכים ברשות, ייזום וביצוע פעולות הסברה לכלל האוכלוסייה ועמידה על משמר תשתית הדרכים הבטיחותית ותקינותה. המטה עוסק בהסברה בכל נושא אפשרי בתחום הזהירות בדרכים - הולכי רגל, רכב דו גלגלי, היסח הדעת, אזרחים מבוגרים, אופניים חשמליים וקורקינטים, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, מהירות, ילדים ועוד המטה המועצתי לבטיחות בדרכים מבצע את ההסברה למגוון אוכלוסיות שונות בדגשים שונים – ילדים, בני הגיל השלישי, נוער, צעירים ובוגרים. כמו כן, המטה מנצל אירועי שיא ומופעים על מנת לערוך הסברה נרחבת בקרב קהל התושבים. כמו כן מתקיימת הסברה במוסדות חינוך במשך כל ימות השנה.

טבלת אנשי קשר - ביטחון וחרום
שם תפקיד טלפון נייד מייל
רתם גן מנהל מחלקת ביטחון וחרום 08-8634208 Rotem@ma-soreq.org.il
ריקי רכניצר מזכירת מחלקת ביטחון ומנהלת רישוי עסקים 08-8634288 Riki@ma-soreq.org.il
רפאל מכלוף מנהל מוקד וקב"ט מוסדות חינוך 08-8634309 rafael@ma-soreq.org.il

הפגישות בתיאום מראש בטלפון מספר:  08-8634288.

שעות קבלת קהל: ימים א'-ה' 09:00-14:00