היחידה לאזרחים ותיקים מהווה כבר מזמן חלק אינטגראלי מהמחלקה לשירותים חברתיים במועצה ומתקיימת מתוך תפיסה שמדובר בפלח האוכלוסייה המנוסה ביותר, עתיר הכישורים והנבון ביותר. במהלך שנבנה לאורך שנים על ידי מנהלת היחידה פנינה כהן וקודמתה אילנה כהן היחידה נמצאת בלמידה מתמדת על צרכי האזרחים הוותיקים, מתעדכנת בתכניות ממשלתיות לרווחת הקהילה ומובילה מהלכים מתרחבים של שיתוף פעולה עם שלל גופים מקצועיים במועצה ומחוצה לה, ליצירת אקלים של זקנה מיטבית.

ברשותכם, אנו משתמשים גם במילה המסורתית - 'זקן' - שהוא זה שקנה חכמה ולו ההוד וההדר. זכות לחברי הקהילה הצעירים יותר לדבוק בזקנים ובדרכם.

מתוך ראיית חשיבות הפעילות השגרתית והעצמאית של האזרחים הוותיקים הושקעו המון מאמצים רבים ולאחרונה נחנך ב"ה ברוב עם ובחגיגיות 'בית שורק זהב' - מרכז אזרחים ותיקים מועצתי, השוכן ברחוב גדרון ביד בנימין. המרכז שתוכנן ועוצב לצרכי הקהילה על ידי מנהלת היחידה פנינה כהן ושופץ בצורה יסודית על ידי מחלקת שפ''ע, ישמש כלי ליזמות עצמאית של קבוצות ויחידים מקרב האזרחים הוותיקים, מקום להתכנסויות חברתיות ולימודיות, משכן לסדנאות וקורסים ועוד ועוד, והכל באווירה חמה וברמה גבוהה.

היחידה לאזרחים ותיקים זוכה להפעיל במשך השנה מועדון תורני לגברים - כולל 'איתני שלמה' הפועל מדי יום לאורך רוב ימות השנה, תכנית קתדרה של הרצאות וסיורים המתקיימת פעם בשבוע לאורך שנת הלימודים, חוגי ספורט בשיתוף המתנ"ס, וכן ערבי קהילה סביב חגים, הרצאות סיורים ועוד.

כמו כן, היחידה מפעילה קהילה תומכת - תכנית של מנויים ללחצני מצוקה ביתיים, אופציה לביקורי בית, תיקונים קלים והנחות מיוחדות בפעילויות השונות.

היחידה עובדת בשיתוף פעולה קרוב גם עם עו"ס אזרחים ותיקים במחלקת רווחה, ומאתרת מגוון מענים לצרכים פרטניים שונים. הקיץ הקרוב של היחידה הולך להיות לוהט -

תכניות הקיץ יפעלו עם קבוצות פעילות חדשות בבית שורק זהב, סדנאות אמנות, נופש סבבתא המסורתי - שבוע פעילות לסבים ונכדים, סיורים נוספים - ובמיוחד סיור באלול ליומיים לרמת הגולן ועוד.

מובילי היחידה לאזרחים ותיקים הם פנינה כהן וזאב פוקס שרואים בעבודה עם בני הגיל המבוגר אפשרות לחלום, לפרוש כנפיים ולעוף לעתיד טוב למען הקהילה.

טבלת אנשי קשר - הגיל השלישי
שם תפקיד טלפון נייד מייל
פנינה כהן מנהלת היחידה לאזרחים ותיקים וקהילה תומכת 050-8825252 pnina@ma-soreq.org.il
זאב פוקס  אב בית ומנהל הקהילה התומכת 08-8634260  zev@ma-soreq.org.il