מקדמים את התחבורה במועצה


ממשיכים בעשיה והשבוע- פגישה חשובה עם שרת התחבורה Miri Regev מירי רגב בנוגע לכמה נושאים שמטרידים אותנו. וכן- יש בשורות טובות!

ביום רביעי הגיעה השרה מירי רגב עם צוות משרדה ומנכ"לים בכירים במשרד התחבורה בינהם: משה בן זקן מנכ"ל משרד התחבורה, אבנר פלור ראש מינהל תשתיות , ניסים פרץ מנכ"ל נתיבי ישראל, עידן מועלם ראש הרשות לתחבורה ציבורית, איציק ארואטי מנהל אגף תכנון פיתוח רכבת ישראל, גונן סער מנהל אגף רשויות מקומיות נת"י, עמיחי אליהו אגף הפעלה ורישוי תח"צ, גיל קרומר מנהל אגף רשויות מקומיות ועוד כדי לעזור לנו בפתרון כמה בעיות מהותיות בתחום התחבורה: תת"ל 79, תגבור תחבורה ציבורית לטובת המושבים החרדים, וכן לטובת נוער סטודנטים וחיילים מהמועצה והצבת רמזורים בצמתים מסכני חיים.

הביקור נפתח בתודות לשרה- השרה רגב, סייעה רבות למועצה בתפקידה הקודם ועזרה לנו לקדם מאוד את תחום הספורט והתרבות במועצה. לשמחתנו, גם עתה, מרגע כניסתה לתפקיד במשרד התחבורה - הרצון לעזור לנו גם בתחום זה , מורגש מאוד. וכבר בפגישה זו- זכינו לכמה בשורות מצוינות שמקדמות אותנו מאוד:

1. רמזור בני ראם- כבר זמן רב אנו מבקשים הצבת רמזור בצומת הכניסה למושב בני ראם מכביש 40. השרה הבינה את חשיבות הבקשה ואישרה התחלת ביצוע מיידי לבניתו ועוד כשלושה חודשים הרמזור כבר צפוי לעמוד ולהציל חיים.

2. תגבור תחבורה ציבורית לטובת הצעירים והמושבים החרדים- אנחנו שמחים לבשר כי החל מתאריך 8.10 קו 74 לרחובות יכנס לתוך מושב בית חלקיה ויבצע איסוף עבור בנות ותושבים המעוניינים לנסוע לרחובות. לגבי כניסה למושב יסודות ותגבור התחבורה הציבורית לטובת צעירי המועצה- הצוות יפגש איתנו לראות כיצד ניתן לבצע איסוף גם ממושב זה וכן ימשיך תהליך מול נת"צ להוספת קווים ושדרוג התחבורה הציבורית בשאר יישובי המועצה.

3. תחזוקת תאורה- במשך שנים תאורת הכביש מגדרה לכביש 3, דרך חפץ חיים, היתה על חשבון המועצה. מדובר בכ1.5 מיליון שח מכיס התושבים שלנו לטובת כביש המשרת יישובים רבים. המשרד הבין את הבעיה והחליט להעביר את עלות התחזוקה אליו. חיסכון משמעותי לנו כמועצה.

לגבי התתל 79- לפגישה החשובה הגיע שלומי בלוי, נכדו של איציק בלוי שמצא פתרון לנושא הרכבת. שלומי הציג בפני השרה וצוותה את הבעיה שעומדת לפתחנו והראה להם את הפתרון המוצע. השרה הבינה את הבעייתיות של הנושא וביקשה לכנס שולחן עגול עם כל הנוגעים לדבר למצוא פתרון שמחד- ישרת את הרכבת ומאידך- לא יפגע בתושבי המועצה.

את הפגישה סיימו צוותי הרלב"ד ששיתפו את השרה בהצלחה הגדולה שלנו בתחום הזהירות בדרכים והירידה המשמעותית בתאונות בתחום המועצה, בלי עין הרע.

אנו רוצים להודות לשרה וכל צוות משרדה וכן לכל מנהלי התחומים שפינו מזמנם והגיעו אלינו לשמוע ולהשמיע- הרגשנו את הרצון האמתי בשיתוף פעולה וקידום הנושאים הרלוונטים ואנו מקווים שגם מהנושאים שבהמשך טיפול- נזכה לסיוע שאנו זקוקים לו.

לכתבה יפה שפורסמה על הביקור: https://did.li/tU0fT